Cisco Advanced Malware Protection (AMP)

Cisco® Uç Noktalar için AMP ile önleme, algılama ve yanıt özelliklerini tek bir çözümde entegre edin ve bulut tabanlı analizin gücünden yararlanın. Uç Noktalar için AMP Windows, Mac, Linux, Android ve iOS cihazlarınızı genel veya özel bir bulut dağıtımı yoluyla korur.

Hızla gelişen kötü amaçlı yazılım dünyasında, tehditleri tespit etmek gittikçe zorlaşmaktadır. Bu tehditlerin en gelişmiş % 1'i, ağınıza sızabilecek ve zarar verebilecek olan tehditlerdir ve zamanında tespit edilemeyebilir. Ancak, Uç Noktalar için AMP, bu % 1’lik kısıma karşı kapsamlı koruma sağlar. Bu güvenlik yazılımı, giriş noktasında ihlalleri önler, kötü amaçlı yazılımları engeller ve ön cephe savunmasından kaçabilecek tehditleri hızlıca tespit etmek, içermek ve düzeltmek için dosya ve süreç etkinliğini sürekli izler ve analiz eder.

Önleme

Tehditleri en erken zamanda durdurmak, uç noktalara en az düzeyde hasar ve bir ihlalin ardından daha az aksama süresi sağlar. Uç Noktalar için AMP, kötü amaçlı yazılımları durdurmak için gerçek zamanlı olarak son noktaların günümüzdeki en yaygın saldırılarına karşı koruma sağlamak için güçlü bir dizi önleyici teknoloji kullanmaktadır.

Tespit etme

Kötü amaçlı yazılım önleme teknikleri, yeni nesil eksiksiz bir uç nokta güvenlik çözümü için gerekli olsa da, gelişmiş tehditlerle mücadele için ek önlemler alınması gerekir. Uç Noktalar için AMP, yeni ve bilinmeyen tehditleri saptamaya yardımcı olmak için uç noktaları sürekli izler.

Tepki

Virüslü uç noktaların kolayca tanımlanmasına ve bir saldırının kapsamının anlaşılmasına yardımcı olmak için güçlü bir araç seti kullanılmalıdır. Birden fazla önleme ve algılama özelliğine ek olarak, Uç Noktalar için AMP, güvenlik ihlallerini hızlı ve verimli bir şekilde ele almak için ayrıntılı son nokta görünürlük ve yanıt araçları sunar.

Uç Noktalar İçin Cisco AMP ve Bağımsız Test Sonuçları

NSS Labs'in Gelişmiş Uç Nokta Koruması testinde, Uç Noktalar için AMP, sunduğu güvenlik ve toplam sahip olma maliyetindeki liderliği ile kendisini son nokta güvenlik lideri olarak kanıtladı ve “önerilen” notlandırması aldı. Bu testlerde:

● Web tabanlı saldırıların % 100'ünü engelledi.

● E-posta kaynaklı saldırıların % 100'ünü engelledi.

● Sahip olma maliyetinde en düşük ürün oldu.

● Hiçbir yanlış pozitif sonuç vermedi.

Cisco Duo  
 

Cisco Duo (“Duo”), müşterilere özel ve üçüncü taraf uygulamalara erişimi korumak için tasarlanmış güvenlik katmanları sağlayan bulut tabanlı bir yazılım hizmetidir. Çoğu uygulama, kullanıcının giriş yapmasına izin vermeden önce bir kullanıcı adı ve şifre gerektirir. Duo ile korunurken, bir uygulama ilk önce dahili olarak girilen kullanıcı adının ve parolanın, oturum açma işlemi tamamlanmadan önce kullanıcının ek bir işlem yapmasını isteyerek Duo'nun iş akışını tetiklemeden önce doğru olup olmadığını belirleyecektir (örneğin; Duo'nun mobil uygulaması, SMS ile giriş onaylama, telefon görüşmesi veya donanım belirteci). Duo, güvenlik nedeniyle, hiçbir kullanıcının birincil kimlik bilgilerini korumalı uygulamalarda saklamadığı için kendisini birçok rakipten farklı kılar. Bu, müşteri uygulamalarına uygunsuz erişim kazanmadan önce bir saldırganı birden fazla sistemi tehlikeye atmaya zorlamak için tasarlanmıştır. Müşteriler, erişim izni vermeden önce kullanıcı cihazlarının güvenlik seviyelerini daha fazla kontrol edebilir ve riskli cihazlara sahip kullanıcılar için erişimi engelleyebilir, bildirebilir veya kısıtlayabilir. Duo ayrıca, müşterilerin yetkilerini düzenlemek ve uygulama düzeyinde politikalar uygulamak için uzaktaki kullanıcılar tarafından hangi dahili uygulamalara erişilebileceğini kontrol etmelerini sağlar.

Duo, sıfır-güven güvenlik modeliyle yolculuğunuz boyunca yardımcı olacak teklifler sunar. Çözümümüz, uygulamalarınızı ve verilerinizi korumak için ihtiyaç duyduğunuz her şeyi sunar.

 

kullanıcı güveni oluşturmak   Kullanıcı güveni oluşturmak

Kurumsal uygulamalara ve kaynaklara erişim vermeden önce tüm kullanıcıların kimliğini doğrulayın.

 

cihazlarda görünürlük saglayın   Cihazlara görünürlük kazandırın

Her platformda, uygulamalarınıza erişen her tür cihaz hakkında ayrıntılı bilgi edinin.

 

cihaz güvenini sağlayın  Cihaz güvenini sağlayın

Güvenlik durumunu kontrol edin ve uygulamalarınıza erişen tüm cihazların (kurumsal ve kişisel olarak sahip olduğunuz) güvenini doğrulayın.

 

uygulama güveni kazanı   Tüm uygulamalara güvenli erişim sağlayın

Kullanıcılarınıza, şirket içi ve bulut uygulamalarında güvenli ve tutarlı bir oturum açma deneyimi sunun.

Cisco Email Security  
 

Cisco Email Security, tehditleri daha hızlı tespit etmek, engellemek ve düzeltmek için gelişmiş tehdit koruma yetenekleri içerir. Veri kaybını önler ve uçtan uca şifreleme ile taşınırken önemli bilgilerin güvenliğini temin eder.

Cisco Email Security ile şunları yapabilirsiniz:

● Tehdit araştırma ekibimiz Talos ™'dan gelen üstün tehdit istihbaratı ile daha fazla tehdit tespit edin ve engelleyin.

● Cisco Gelişmiş Kötü Amaçlı Yazılım Koruması (AMP) ve Cisco Threat Grid ile ilk algılamadan kaçan eklerde gizlenmiş olan fidye yazılımıyla mücadele edin.

● Kimlik avına ve BEC'ye karşı korumak için riskli bağlantılara sahip e-postaları otomatik olarak bırakın veya yeni virüslü sitelere erişimi gerçek zamanlı URL analizi ile engelleyin.

● Cisco Etki Alanı Koruması (CDP) ve Cisco Gelişmiş Kimlik Avı Koruması (CAPP) hizmetleriyle marka kötüye kullanımı ve karmaşık kimlik tabanlı e-posta saldırılarını önleyin.

● Giden e-postalardaki hassas içeriği Veri Kaybını Önleme (DLP) ve kullanımı kolay e-posta şifrelemesi ile tek bir çözümde koruyun.

● Bulut, sanal, şirket içi veya karma dağıtım ile maksimum dağıtım esnekliği elde edin veya aşamalar halinde buluta geçiş yapın.

 

Cisco Firepower Appliances  
 

 

Cisco-Firepower-applience

Cisco Firepower® NGFW (yeni nesil güvenlik duvarı), birleşik yönetime sahip endüstrinin ilk, tamamen entegre, tehdit odaklı yeni nesil güvenlik duvarıdır. Saldırılardan önce, sırasında ve sonrasında gelişmiş bir tehdit koruması sağlar.

 

Tehditleri durdurun

Önde gelen Cisco® Advanced Malware Protection (AMP) ve sanal alan içeren bilinen ve bilinmeyen kötü amaçlı yazılımları içerir.

 

Daha fazla bilgi edinin

 Yeni nesil IPS Cisco Firepower ile ortamınızda üstün görünürlük elde edin.

Otomatik risk sıralaması ve etki bayrakları ekibinizin önceliklerini belirler.

 

Daha erken algılayın, daha hızlı hareket edin

Cisco Yıllık Güvenlik Raporu, işletmeler arasında enfeksiyondan saptamaya kadar ortalama 100 günlük bir süre tanımlar. Bu süreyi bir günden daha az bir sürede azaltın.

 

Karmaşıklığı azaltın

Uygulama güvenlik duvarı, NGIPS ve AMP dahil, sıkıca tümleşik güvenlik işlevleri arasında birleştirilmiş yönetim ve otomatik tehdit korelasyonu elde edin.

 

 Ağınızdan daha fazlasını alın

Diğer Cisco ve üçüncü taraf ağ ve güvenlik çözümlerinin isteğe bağlı entegrasyonu ile güvenliği artırın ve mevcut yatırımlarınızdan yararlanın.

 

Cisco Identity Services Engine

 
 

   cisco identity services engine

Cisco ISE, kullanıcılara ve cihazlara yüksek güvenlikli ağ erişimi sağlamanıza olanak sağlar. Ağınızda neler olup bittiğine, kimin bağlı olduğu, hangi uygulamaların yüklü olduğu ve çalıştığı gibi daha pek çok konuda bilgi sahibi olmanıza yardımcı olur. Ayrıca, Cisco teknoloji ortaklarının entegre çözümleriyle kullanıcı ve cihaz kimlikleri, tehditler ve güvenlik açıkları gibi hayati bağlamsal verileri paylaşır; böylece tehditleri daha hızlı tanımlayabilir, inceleyebilir ve düzeltebilirsiniz.

 

 

cisco identity sercvices engine

Cisco ISE, ağ erişim güvenliğine bütünsel bir yaklaşım sunar. ISE sayesinde aşağıdakiler dahil birçok avantaj elde edersiniz:

  • Yüksek güvenlikli iş ve içerik tabanlı erişim
  • Kolaylaştırılmış ağ görünürlüğü
  • Kapsamlı politika uygulamaları
  • Gelişmiş konuk deneyimleri
  • Cisco DNA Merkezi Entegrasyonu
  • Otomatik cihaz uyumluluk kontrolleri
  • Kullanıcı ve cihaz ayrıntılarını paylaşma yeteneği
  • Merkezi ağ yönetimi

 

Cisco Umbrella  
 

 cısco-umbrella  

 

Cisco Umbrella, günde 100 milyondan fazla kullanıcıya en güvenli, güvenilir ve en hızlı internet deneyimini sunan bulut tabanlı bir platformdur. Umbrella, güvenlik duvarı, güvenli web ağ geçidi, DNS katmanı güvenliği, bulut erişim güvenliği aracısı (CASB) ve tehdit istihbarat çözümlerini her boyuttaki işletmenin ağlarını güvence altına almasına yardımcı olmak için tek bir platformda birleştirir. Daha fazla kuruluş doğrudan internet erişimini benimsediğinden, Umbrella, dolaşan kullanıcılara ve şubelere karşı korumayı kolaylaştırır.

İnternetin temelini oluşturan Umbrella, her gün 18.500'den fazla işyerine 180 milyar internet talebi iletiyor. DNS ve IP katmanlarında güvenliği zorlayarak, Umbrella, bağlantı kurulmadan önce ağınıza veya bitiş noktalarınıza ulaşmadan önce kötü amaçlı yazılım, fidye yazılımı, kimlik avı ve botnet isteklerini engeller. Bulut tabanlı güvenli web ağ geçidi, tüm web trafiğini daha fazla şeffaflık, kontrol ve koruma için kaydeder ve denetler. Bulut tabanlı güvenlik duvarı, ortamınızdaki tutarlı uygulama için IP, bağlantı noktası ve protokol kurallarını kullanarak trafiği günlüğe kaydetmeye ve engellemeye yardımcı olur.

 

Başlıca özellikler

• Tüm portlarda ve protokollerde geniş, güvenilir güvenlik kapsamı

• Açık ve kapalı ağ güvenliği

• Hızlı dağıtım ve esnek uygulama seviyeleri

• Hemen değer ve düşük toplam sahip olma maliyeti

• Verimli yönetim için tek gösterge paneli

 

Umbrella, 2006'dan beri %100 çalışma süresi sağlayan oldukça esnek bir bulut altyapısına sahiptir. Anycast routing'i kullanarak, dünya genelinde 30’dan fazla veri merkezimizden herhangi biri aynı IP adresini kullanarak kullanılabilir. Sonuç olarak, talepleriniz şeffaf bir şekilde en yakın, en hızlı veri merkezine gönderilir ve failover otomatiktir. Dünyanın herhangi bir yerindeki 900'den fazla internet servis sağlayıcısı (ISS), içerik dağıtım ağı (CDN) ve SaaS platformuna sahip olan ve herhangi bir istek için en hızlı rotayı sunan Umbrella, üstün hız, etkin güvenlik ve en iyi kullanıcı memnuniyeti sunar.

 

Cisco Stealthwatch Enterprise

 

 

Cisco Stealthwatch® Enterprise, kurum çapında ağ görünürlüğü sağlar. Tehditleri gerçek zamanlı olarak tespit etmek ve bunlara yanıt vermek için gelişmiş güvenlik analitiği uygular. Davranışsal modelleme, makine öğrenmesi ve küresel tehdit istihbaratının bir birleşimini kullanan Stealthwatch Enterprise, komut ve kontrol (C&C) saldırıları, fidye yazılımı, yasadışı şifreleme, bilinmeyen zararlı yazılımlar ve dağıtılmış hizmet reddi (DDoS) gibi tehditleri hızlı ve yüksek bir güvenle algılayabilir.

Ajansız, tek bir çözümle, şifreli olsa bile, tüm ağ trafiği boyunca kapsamlı tehdit izlemesi elde edersiniz. Kuruluşlar, BT altyapıları ve güvenliklerine yatırım yapmalarına rağmen tehditler üstesinden gelmenin yollarını bulmaktadır. Dahası, tehditleri tespit etmek aylar hatta yıllar almaktadır. Bu görünürlük eksikliği, sürekli gelişen tehditlerin yanı sıra büyüyen ağ karmaşıklığının bir ürünüdür. Güvenlik ekipleri sınırlı kaynakları ve ayrık araçlarıyla ancak bu kadarını yapabilir. Hepimizin güvenlik duvarları gibi güvenlik çözümleri vardır, ancak bunların düzgün çalıştığını, yönetildiğini ve yapılandırıldığını nasıl bilebiliriz?

ISESorunu başında çözmeye karar verdik - neden kuruluşunuzu güvence altına almak için mevcut yatırımınızı, ağınızı kaydetmiyorsunuz? Ağ telemetrisi, kuruma kimin bağlı olduğu ve ne yaptıkları hakkında yararlı bilgiler sağlayabilecek zengin bir veri kaynağıdır. Her şey ağa dokunuyor, bu görünürlük merkezden şubeye, veri merkezine, dolaşımdaki kullanıcılara ve akıllı cihazlara kadar uzanıyor. Bu verileri analiz etmek, büyük bir etkiye sahip olmadan önce mevcut kontrollerinizi atlamanın bir yolunu bulmuş tehditleri tespit etmeye yardımcı olabilir.

Çözüm, ağın trafiğin uçtan uca görünürlüğünü sağlamasını sağlayan Cisco Stealthwatch'tır. Bu görünürlük, her ana bilgisayarı bilmeyi içerir - herhangi bir noktada hangi bilgilere kimlerin eriştiğini görmek. Oradan, belirli bir kullanıcı veya “ana bilgisayar” için normal davranışın ne olduğunu bilmek ve kullanıcının davranışındaki herhangi bir değişiklikten anında haberdar olabileceğiniz bir temel oluşturmak önemlidir.

 

Stealthwatch, farklı donanım modelleri (yerinde donanım olarak veya Stealthwatch Enterprise adlı bir sanal makine olarak) veya Stealthwatch Cloud adlı bir hizmet olarak yazılım (SaaS) çözümü olarak bulut yoluyla sunulan bir çözüm sunar.

REGISTER TO OUR NEWSLETTER